Diamenty Przemysłowe

KAMB Import-Export jest jednym z najstarszych i największych importerów diamentów przemyslowych w Polsce. We współpracy z brytyjską firmą o zasięgu globalnym - EID Ltd, której jesteśmy wyłącznym przedsatwicielem - oferujemy:


  • Proszki diamentu syntetycznego serii ESN (produkowane przy użyciu katalizatora na bazie niklu) oraz serii ESC+ (produkowane przy użyciu katalizatora na bazie kobaltu). Pelna skala dostępnych ziarnistości: od 18/20 do 60/80 mesh. Dostępnych jest  12 rodzajów proszków ESN i 9 rodzajów proszków ESC+, które ponadto mogą być także dostarczane w wersji do wiązań galwanicznych oraz pokrywane plazmowo tytanem lub węglikiem tytanu. Spośród wszystkich gatunków łatwo dobrać można proszki odpowiednie do produkcji wszelkiego rodzaju narzędzi do obróbki (cięcie, wiercenie, szlifowanie) granitu, marmuru, betonu, materiałów ogniotrwalych, trawertynu, innych materiałów ceramicznych, szkła, grafitu.

 

  • Proszki diamentu syntetycznego serii EDA 2000, (12 rodzajów), przeznaczone do produkcji narzędzi o wiązaniu metalowym, żywicznym, ceramicznym lub galwanicznym do obróbki (szlifowania, polerowania, obciągania) materiałów nieżelaznych, wykonanych z węglików spiekanych, szkła, ceramiki, ferrytu, grafitu i zbrojonego plastyku. W zależności od potrzeb proszki z serii EDA 2000 mogą być dostarczane w wersji do galwaniki, a także mogą być pokrywane niklem lub miedzią.

 

  • Proszki regularnego azotku boru serii EBN, znajdując wiele różnorodnych zastosowań, m.in. do produkcji narzędzi o wiązaniu metalowym, egalwanicznym, żywicznym lub żywicznym przeznaczonych do obróbki (szlifowania, obciągania, ostrzenia, polerowania) wyrobów ze stali specjalnych i szybkotnących, (ze stopów niklu i kobaltu), żeliwa o twardości ponad 45 HRC. Najczęściej wykorzystywanym rodzajem regularnego azotku boru jest ciągle azotek tzw. bursztynowy, EBN A, choć w naszej ofercie znajduje się także 6 innych gatunków, z których wszystkie dostarczane mogą być w postaci metalizowanej (z 60 % pokryciem z niklu). Jeden z gatunków z tej serii, EBN 3000, ma podwyższoną stabilność termiczną i nie wykazuje obniżenia wytrzymalości aż do ok. 1100-1200 °C. Nadaje się dzięki temu do agresywnego szlifowania, podobnie, jak polikrystaliczny azotek boru EBN 70, dostępny nawet w rozmiarze do 1000 µm. Generalnie wyroby z serii EBN dostępne są w ziarnistościach od 40/50 mesh do 400/500 mesh.

 

  • Proszki diamentu naturalnego, w różnych gatunkach i do różnych, najbardziej wymagających zastosowań - od produkcji wierteł dentystycznych, poprzez narzędzia do obróbki kamienia, betonu, szkła, ceramiki, wyrobów z plastyku, materiałów ogniotrwałych i węglika wolframu, aż po produkcję obciągaczy i ściernic. Poszczególne gatunki ziarna naturalnego dostępne są od ziarnistości 16/18 mesh, aż do 325/400 i 400/500 mesh. Jeden z gatunków (RD), obrabiany mechanicznie i chemicznie, dostępny jest także w rozmiarach używanych w narzędziach wiertniczych - 1 ct (karat), 3/4 ct, 1/2 ct, 1/3 ct, 1/4 ct, 5-6 spc (ziaren na karat), 6-8 spc, 8-10 spc, aż do 500 spc oraz w rozmiarach mesh.

 

  • Proszki mikronowej wielkości: diamentu naturalnego, diamentu syntetycznego (do spoiw metalowych i żywicznych, a także metalizowane niklem lub miedzią), diamentu polikrystalicznego oraz regularnego azotku boru. Proszki te dostarczamy w precyzyjnie dobranych przedziałach wielkości, co umożliwia ich super adekwatne zastosowanie np. do uzyskania powierzchni polerowanej do żądanego stopnia gładkości.

 

DRESSER 1 DRESSER 2 DRESSER 3 DRESSER 4
 NATURAL DRILL 1  NATURAL DRILL 2  NATURAL DRILL 3  NATURAL DRILL 4
       
  4 POINT SAWN CAPES   2 POINT SAWN CAPES 4 POINT SAWN BROWN   2 POINT SAWN BROWN
       

  CAPE OCTAHEDRAL DRESSERS

CAPE DODECAHEDRAL DRESSERS  WINDOW TRIANGLE   CUSHION TRIANGLE
 
       
  NATURAL LONGS EGG & LONG SHAPE  FLATS PROCESSED LONGS
       
 CONGO ROUNDS  CONGO CUBES  CARBONADO  SYNTHETIC PCD
       
 PROCESSED DRILL 1   PROCESSED DRILL 2 PROCESSED DRILL 3  CASTINGS