Przyrządy pomiarowe

W produkcji narzędzi narzędzi diamentowych, szczególnie pił oraz wierteł rurowych, a także w serwisowaniu tych narzędzi, niezastąpioną rolę pełnią różnorodne przyrządy pomiarowe i narzędzia do serwisowania. Im są one lepszej jakości i bardzej dokładne, tym wyższej jakości i bardziej dokładne mogą być produkowane lub naprawiane narzędzia diamentowe. Ta cecha decyduje z kolei o wydajności tych narzędzi i jakości wytwarzanych, bądź obrabianych detali z kamienia.

KAMB Import-Export dostarcza najwyższej światowej jakości przyrządy pomiarowe, głównie renomowanych producentów niemieckich.


Liniały. Do sprawdzania "płaskości" powierzchni dysków pił. Liniały dostępne są w wymiarach: 180 mm, 250 mm, 350 mm, 450 mm, 550 mm, 700 mm, 950 mm, 1050 mm, 1150 mm i 1350 mm.

Oferujemy także, nieprzedstawiony na zdjęciu, specjalny liniał służący (wraz z zegarem pomiarowym) do precyzyjnego pomiaru naprężenia dysków.

TEKST tekst

 Przyrząd do sprawdzania wymiarów otworu  

 

Młotki do korekty / naprawy dysków pił. Dostępne są następujące typy młotków:

- Krzyżowy

- Ukośny

- Okrągły

Młotki te dostępne są w rozmiarach: 0,75 kg, 1,25 kg, 1,50 kg i 2,00 kg.

Oferujemy ponadto młotek z wkładką z węglików spiekanych (jedna standardowa wielkość).

 

 

 

Wskażnik zegarowy. Dwustronny, jednoczęściowy. Do precyzyjnego pomiaru położenia krawędzi segmentów w stosunku do płaszczyzny piły.

 

 Wskaźnik zegarowy. Dwuczęściowy. Składa się z zegara i solidnej, precyzyjnie wykonanej podstawy z wysuwanym ramieniem, co pozwala na dokonywanie pomiarów jak wyżej, ale na znacznie większą odległość, (co ma znaczenie w przypadku sprawdzania położenia segmentów w piłach regenerowanych. Sam zegar pomiarowy może być ponadto wykorzystany samodzielnie w wielu maszynach i narzędziach, (np. maszynie SC 120  do naprawy wiertel rurowych, maszynie SC 23-200 do nalutowywania segmentów na dyski pił i piły trakowe, przyrządach do pomiaru naprężeń dysków pił i brzeszczotów pił trakowych itp.).  

  Tachometr cyfrowy.  

 Klucz dynamometryczny. Z uniwersalnym, regulowanym uchwytem.  
Przyrządy serwisowe do nalutowywania segmentów na dyski pił. Proste w użyciu, dokładne i trwale narzędzia, wyposażone w niezwykle silne magnesy.  

Przyrząd serwisowy do nalutowywania segmentów na piły trakowe.  

Przyrządy pomiarowe do pił trakowych: Poziomnica magnetyczna. Precyzyjna i trwala. Przyrząd do sprawdzania i regulacji naprężenia poszczególnych pił trakowych.  

 

 

 

W naszej ofercie znajdują się także:

  • Magnesy do nalutowywania segmentów na wiertła rurowe, bardzo mocne. Dostarczane są w kompletach po 10 szt. w jednym z następujących wymiarów (do wyboru): 0,50 mm - 0,75 mm - 1,00 mm - 1,25 mm - 1,50 mm;
  • Głowice płuczkowe różnych typów (z różnymi przyłączami);
  • Łączniki;
  • Przedłużacze i in.

    

 

 

Młotki, linialy.... Wskaźniki zegarowe, klucz dynamometryczny, poziomnica magnetyczna, tachometr elektroniczny, przyrządy do nalutowywania pojedyńczych segmentów na dyski  (trybie serwisowym), przyrząd do sprawdzania naprężenia pił trakowych....