Zapory przeciwpowodziowe

ZAPORY PRZECIWPOWODZIOWE


Powodzie powodują co roku dotkliwe straty materialne, są przyczyną rodzinnych tragedii, prowadzą do zakłóceń pracy transportu i przemysłu, pochłaniają niekiedy bezcenne skarby kultury. Zapobieganie żywiołowi musi być prowadzone na różnych poziomach i w różnej skali, od melioracji rzek i budowy zbiorników retencyjnych i wałów przeciwpowodziowych poczynając. Na drugim końcu tych dzialań znajduje się zabezpieczanie indywidualnych posesji i obiektów takich, jak zakłady przemysłowe, muzea, banki, urzędy itp. oraz zabezpieczanie niewielkich odcinków terenu.

Produkowane z profili aluminiowych umożliwiają skuteczne zabezpieczenie otworów budynków (drzwi, okien), a także odcinków otwartej przestrzeni, (np. odcinka obniżenia terenu, przestrzeni pomiędzy wałami itp.), przed okresowym zalaniem wodą np. w czasie powodzi.

Podstawowe, praktycznie niezauważalne elementy systemu montuje się na stałe. W przypadku zagrożenia można błyskawicznie "uzbroić" system (poprzez założenie poprzecznych paneli), uniemożliwiając przedostaanie się wody do budynku lub na tereny niżej położone poprzez naturalnie ukształtowaną "przełęcz".

Zapory przeciwpowodziowe - przykłady zastosowań:

W załączonym pliku mogą Państwo znaleźć dokładny opis Systemu ochrony Przeciwpowodziowej.

 

System projektowany jest indywidualnie dla każdej lokalizacji. W celu uzyskania bliższych informacji prosimy o kontakt z naszą firmą: kontakt. Osoba do kontaktu: mgr inż. Jan Linscheid, tel.: 33 / 8.171.545, E-mail: markajan@poczta.onet.pl